SKN przy I Katedrze Kardiologii WUM

sknkardiowum@gmail.com

FB: http://www.facebook.com/groups/sknkardio/

OPIS DZIAŁALNOŚCI
Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM istnieje niemalże tak długo, jak sama I Katedra i Klinika Kardiologii. Wraz z rozwojem metod diagnostycznych i samej Kliniki zmienia się również działalność samego koła. Praca w Studenckim Kole Naukowym opiera się na uczestniczeniu w posiedzeniach koła, na których studenci i lekarze kliniki prezentują tematy zaproponowane przez opiekuna koła. Inną formą działalności jest praca w zespołach klinicznych i możliwość przygotowania prac na kongresy naukowe. Obecnie Koło jest w trakcie organizacji oraz współorganizacji wielu konferencji opólpolskich i międzynarodowych. Nasza działalność jest doceniana na arenie ogólnopolskiej (konferencje organizowane przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne) a nawet międzynarodowej (kongresy organizowane przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne) poprzez wyróżnienia i nagrody prac naukowych napisanych przy udziale studentów będących członkami naszego Koła.

OFERTA DLA STUDENTÓW
  • zwiększanie świadomości i edukacja w zakresie szerokorozumianej kardiologii (od aspektów dotyczących dzieci po osoby starsze, a także kardiologii sportowej czy ginekologicznej)
  • stały kontakt i współpraca z wiodącymi Ekspertami zajmującymi się ww. obszarami, poprzez organizację konferencji czy spotkań tematycznych
  • możliwość pisania artykułów tematycznych, wystąpień na konferencjach,