STN Diagnostów Laboratoryjnych

Wiceprzewodniczący: Magdalena Bondziul

Instagram: stdl_wum

OPIS DZIAŁALNOŚCI
Jesteśmy studentami analityki medycznej, którzy dzięki swojej aktywności społecznej oraz otwartości na doświadczenia, działają na rzecz własnego samodoskonalenia się, ale przede wszystkim popularyzacji i wspierania kierunku analityka medyczna.
Cele, które nam przyświecają, osiągamy, między innymi, dzięki działaniom prozdrowotnym, naukowym czy wolontaryjnym, a także wspomagając studentów analityki medycznej w poszukiwaniu swojej ścieżki kariery w diagnostyce laboratoryjnej.

OFERTA DLA STUDENTÓW
Do organizacji zapraszamy wszystkich studentów, którzy są otwarci na nowe wyzwania i chcą razem z nami tworzyć zgrany zespół. Oferujemy ze swojej strony wiele ciekawych inicjatyw, w które można się angażować oraz możliwość wprowadzania w życie własnych pomysłów i koordynowania ich realizacji. Jeśli nadal się wahasz, napisz do nas i dowiedz się więcej o działalności organizacji.

OFERTA DLA PARTNERÓW ZEWNĘTRZNYCH
Do współpracy z STDL zapraszamy firmy i organizacje medyczne oraz innych partnerów, którzy mają pomysł na współdziałanie z nami, są chętni do realizacji wspólnych celów oraz wymiany wiedzy i doświadczeń. Jako organizacja studencka zapewniamy rzetelną współpracę z możliwością długotrwałego partnerstwa.

ORGANIZOWANE WYDARZENIA
W tym roku akademickim zorganizowaliśmy II Studencki Kongres Medycyny Laboratoryjnej oraz VIII Konkurs Prac Magisterskich Oddziału Analityki Medycznej. Wzięliśmy udział w akcjach profilaktycznych "Skonsultuj z Farmaceutą" oraz Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy.pl. Pobiegliśmy również w Onkobiegu, charytatywnym biegu wspomagającym dzieci z oddziałów onkologicznych. Cyklicznie przeprowadzamy spotkania studentów z firmami medycznymi w ramach projektu "Laboratoria Sukcesu". Do tej pory gościliśmy Alab Laboratoria oraz Laboratoria Synevo. Prowadzimy również warsztaty dla licealistów, ale także dla młodszych naukowców. Najbliższą akcją będą między innymi Symulacje Diagnostyczne w Szczecinie, w których bierze udział reprezentacja STDL. Odwiedzi nas również Klinika Bocian, a już 7 kwietnia wspólnie wybieramy się na konferencję i debatę analityki medycznej w Poznaniu.