SASA

e-mail: hello@sasafoundation.com

OPIS DZIAŁALNOŚCI
Fundacja SASA powstała z inicjatywy studentów medycyny i młodych lekarzy, którzy zdobyte doświadczenie i wykształcenie postanowili wykorzystać, aby nieść pomoc innym - osobom chorym i cierpiącym, w miejscach gdzie brakuje podstawowego sprzętu oraz personelu medycznego, bez których opieka medyczna nie może być zagwarantowana na godnym poziomie.
Fundacja realizuje kilka projektów:
1. Wolontariat medyczny dla studentów w szpitalach w Tanzanii i na Ukrainie, gdzie mogą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności praktyczne.
2. Warsztaty medyczne dla studentów planujących wolontariat.
3. SASABOX - Wysyłka podstawowego sprzętu medycznego do Szpitala w Tanzanii.
4. Białe Niedziele organizowane w miejscowościach, które nie posiadają na co dzień dostępu do opieki specjalistów. Przez cały dzień lekarze z pomocą studentów medycyny mają okazję diagnozować lokalną społeczność.
5. Apteczka podróżnika - prelekcje lekarzy z wieloletnim doświadczeniem skierowane do lokalnej społeczności na tematy związane ze zdrowiem w podróży.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie dowiecie się jak możecie do nas dołączyć!

OFERTA DLA STUDENTÓW
Studentom kierunków medycznych możemy zaoferować udział w wolontariacie w szpitalach w Tanzanii i na Ukrainie. Osoby, które zdecydują się na wyjazd będą miały okazję brać udział w warsztatach medycznych prowadzonych przez doświadczonych lekarzy.
Raz do roku organizujemy Białą Niedzielę w miejscowościach o ograniczonej dostępności do placówek ochrony zdrowia, gdzie wiedza teoretyczna zdobyta podczas studiów medycznych może być wykorzystana w praktyce pod okiem lekarzy specjalistów.
Nasi wolontariusze mogą również uczestniczyć w zbiórkach prowadzonych przez Fundację oraz współorganizować wysyłkę sprzętu medycznego do szpitali w potrzebie.

OFERTA DLA KLIENTÓW ZEWNĘTRZNYCH
Jeżeli Twoja firma jest obecna w jednym z miejsc gdzie prowadzimy nasze działania – jesteśmy idealnym partnerem, aby zadbać o zdrowie tamtejszej społeczności, do której mogą należeć Twoi pracownicy lub klienci. Nasza wiedza i zdobyte doświadczenia są towarem, który chętnie zamienimy na możliwość realizowania kolejnych akcji i pomoc kolejnym chorym. Jeżeli Twoja firma jest obecna w jednym z miejsc gdzie prowadzimy nasze działania – jesteśmy idealnym partnerem, aby zadbać o zdrowie tamtejszej społeczności, do której mogą należeć Twoi pracownicy lub klienci. Nasza wiedza i zdobyte doświadczenia są towarem, który chętnie zamienimy na możliwość realizowania kolejnych akcji i pomoc kolejnym chorym.

ORGANIZOWANE WYDARZENIA
Informacje o organizowanych przez nas wydarzeniach zamieszczamy na bieżąco na naszym profilu na Facebooku - https://www.facebook.com/sasafoundation/