Pożegnanie - Zbigniew Religa

Pożegnanie

Profesor Religa

13 marca 2009 roku na warszawskich Powązkach pożegnaliśmy Doktora Honoris Causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Religę - ogromny Autorytet medyczny, wybitnego Naukowca, kardiochirurga i transplantologa światowego formatu, który w 1985 roku przeprowadził pierwsze w Polsce udane przeszczepienie serca, jednego z najwybitniejszych Absolwentów naszej Almae Matris, Wychowawcę wielu pokoleń lekarzy, byłego Ministra Zdrowia, Kawalera i Członka Kapituły Orderu Orła Białego.

Polska medycyna straciła wielką Postać.

Cześć Jego pamięci!

Rektor, Senat i cała Społeczność Akademicka
Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

W imieniu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w uroczystościach pogrzebowych Profesora Zbigniewa Religi uczestniczyli Rektor naszej Uczelni prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk oraz Kanclerz Małgorzata Kozłowska.

Mowa pogrzebowa JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
profesora Marka Krawczyka na Uroczystości pogrzebowej Profesora Zbigniewa Religi.