Dr hab. n. med. Jerzy B. Karski

Przejęci głębokim smutkiem, oznajmiamy, że z grona Kadry
Naukowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odszedł,

dr hab. n. med. Jerzy B. Karski

Był adiunktem w Zakładzie Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu
od momentu powstania Zakładu w roku 2001. Wcześniej był chirurgiem pracującym w Polsce i następnie w Nigerii, gdzie jednocześnie był wykładowcą chirurgii na Wydziale Medycznym Uniwersytetu w Jos. Po powrocie z kraju był przez wiele lat kierownikiem Zakładu Promocji Zdrowia w Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia Ministerstwa Zdrowia oraz współtwórcą idei promocji zdrowia w Polsce. Po utworzeniu w roku 1999 Kas Chorych został naczelnikiem Wydziału Promocji Zdrowia w Mazowieckiej Regionalnej Kasie Chorych. Wieloletni kierownik kursów z zakresu Promocji Zdrowia dla lekarzy podczas szkoleń w trakcie specjalizacji. Był koordynatorem projektu „Szpital Promujący Zdrowie” oraz przewodniczącym Zespołu Mierników Zdrowia.
Był pomysłodawcą Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich. Autor wielu publikacji z zakresu Promocji Zdrowia i Zdrowia Publicznego. Organizator wielu konferencji międzynarodowych i krajowych z zakresu Promocji Zdrowia i Zdrowia Publicznego. Promotor licznych prac magisterskich, ceniony nauczyciel akademicki.

Rodzinie zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Współpracownicy z Zakładu Zdrowia Publicznego
Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego