Wskazówki

Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które ułatwią Ci zaplanowanie wizyty na Medycznych Targach Pracy i Praktyk. 

Wykorzystaj efektywnie szansę spotkania z pracodawcami! 


PROFILE PRACODAWCÓW

Dowiedz się, jakie firmy będą prezentować swoje oferty, kogo poszukują i jakie są ich oczekiwania, dzięki czemu będzie Ci łatwiej przygotować się do spotkania z przedstawicielami firmy/organizacji i dopytać o interesujące Cię szczegóły związane z codzienną pracą oraz samym procesem rekrutacyjnym.


DOKONAJ SELEKCJI

Selekcja firm/instytucji/organizacji pozwala na stworzenie listy wystawców, których koniecznie należy odwiedzić ze względu na interesujący Cię profil działalności, gdzie widzisz szansę na podjęcie pracy zgodnej z Twoimi oczekiwaniami. Należy ich odwiedzić w pierwszej kolejności i zarezerwować czas na ewentualne aplikowanie, wypełnianie kwestionariuszy czy rozmowy.


PRZYGOTUJ CV

i zabierz je ze sobą na targi. Warto zostawić ten dokument u rekrutera nawet w sytuacji, gdy jesteś proszony/a o aplikowanie za pośrednictwem serwisu internetowego. Pozwolisz pracodawcy Cię zapamiętać. Ponadto wcześniejsze przemyślenie treści i układu informacji zamieszczanych w CV  pomoże Ci przy rzetelnym wypełnianiu formularzy aplikacyjnych, gdybyś został/a o to poproszony/a na miejscu.


PRZYGOTUJ SIĘ

i pokaż swoje zainteresowanie pracodawcom. Zawczasu opracuj listę ewentualnych pytań do wybranych wystawców, aby szybko i sprawnie otrzymać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
 

WIZYTÓWKI, E-MAILE, TELEFONY

Poproś Pracodawców o kontakty do osób odpowiedzialnych za rekrutację. Zaoszczędzisz sobie czasu i wysiłku próbując później dotrzeć do konkretnej osoby odpowiedzialnej za nabór oraz wysyłania CV do anonimowego adresata.

Warto na końcu odwiedzić również firmy/organizacje/instytucje, które na pierwszy rzut oka leżą poza Twoim kręgiem zainteresowań czy są odległe od Twojego profilu zawodowego. Być może otworzą się przed Tobą nowe możliwości, których wcześniej nie brałeś pod uwagę, pojawi się zaskakująca oferta pracy, czy też zdobędziesz nowy, użyteczny kontakt.


Targi pracy to świetny sposób na nawiązanie pierwszego kontaktu z Pracodawcą, ale to dopiero wstęp do właściwego procesu rekrutacyjnego. Postaraj się jak najszybciej skontaktować z Pracodawcami, którzy wykazali zainteresowanie Twoją kandydaturą i zaprosili Cię do udziału w rekrutacji. Dlatego zarezerwuj sobie czas po targach na formalne zgłoszenie udziału w rekrutacji. Dobrze zaktualizować CV jeszcze przed targami i tego samego lub następnego dnia przesłać aplikację i/lub wypełnić inne formalne wymagania, wyprzedzając tym samym stosunkowo dużą konkurencję. W ten sposób pokażesz swoją determinację i zaangażowanie.


Zapraszamy serdecznie i życzymy powodzenia podczas rozmów z pracodawcami!  

* W tekście wykorzystano materiał „Przewodnik dla Łowcy Praktyk i Pracy” autorstwa Sylwii Kociszewskiej.