ALAB laboratoria

Jedna z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów diagnostycznych w skład której wchodzi 50 laboratoriów, w których wykonywanych jest ponad 35 mln badań rocznie. W całym kraju prawie 2500 podmiotów leczniczych współpracuje z ALAB laboratoria. Świadczy usługi dla: publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, szpitali, prywatnych praktyk lekarskich, klientów indywidualnych oraz jednostek prowadzących badania kliniczne. ALAB laboratoria posiada również ogólnopolską sieć ponad 180 punktów pobrań– placówek medycznych przeznaczonych dla klientów detalicznych oraz pacjentów kierowanych od kontrahentów medycznych

Cztery laboratoria posiadają akredytację na zgodność z normą PN-EN ISO 15189:2013-05 – europejską normą jakości wykonywanych badań w medycznych laboratoriach diagnostycznych.

Od 2008 roku firma stosuje podpis elektroniczny w dokumentacji medycznej, czym zapewnia szybkie i w pełni prawnie ważne wyniki dla pacjentów. Kontrahentom zapewniony jest szybki dostęp online do wyników dzięki nowoczesnym aplikacjom internetowym „Twoje Wyniki” oraz „iCentrum”. A dla pacjentów dostępna jest wygodna aplikacja do pobierania wyników online ze strony www.alablaboratoria.pl

Oferta ALAB laboratoria to ponad 2500 badań, wśród których wykonywane są:
badania podstawowe w zakresie hematologii, koagulologii, analityki ogólnej z parazytologią, biochemii klinicznej, serologii grup krwi, mikrobiologii z mykologią, diagnostyki prątka gruźlicy
badania specjalistyczne w zakresie rozszerzonym z immunochemii, autoimmunologii, białek specyficznych, diagnostyki zakażeń i analiz hormonalnych, markerów nowotworowych, patomorfologii i cytologii oraz genetyki molekularnej zakażeń i leczenia bezpłodności.
Analizy wykonywane są w pracowniach m.in. analitycznych, immunochemicznych, biochemicznych, specjalistycznych, serologicznych, mikrobiologicznych, genetycznych, toksykologicznych.

Od 2008 roku Grupa ALAB jest częścią ogólnoeuropejskiej sieci laboratoriów skupionych wokół laboratorium Limbach – inwestora, z główną siedzibą w Heidelbergu, wiodącym ośrodku akademickim Niemiec. Tak bliska współpraca z jedną z największych europejskich sieci laboratoryjnych (w samych Niemczech blisko 30 dużych specjalistycznych laboratoriów) służy rozwojowi nowoczesnej diagnostyki medycznej,

Laboratoria ALAB wykonują badania dla wielu ośrodków naukowych w tym dla : SPSK-4, DSK oraz Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie, Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, Szpitala Klinicznego CMKP w Warszawie i innych.
Absolwentów oraz studentów wydziałów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W szczególności interesują nas absolwenci analityki medycznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Mamy do zaoferowania miejsca pracy w naszych laboratoriach na terenie całej Polski. Mamy również stanowiska pracy w centrali w Warszawie. Do naszego biura w Warszawie poszukujemy pracowników do działu medycznego, obsługi klienta, sprzedaży i marketingu, rozwoju.
Jeśli chcesz pracować w ALAB laboratoria zachęcamy do wysłania aplikacji na adres: kariera@alab.com.pl. Wszystkie dokumenty zawierające dane osobowe przesyłane na ten adres powinny być zaopatrzone w klauzulę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę ALAB laboratoria Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. . (Dz.U z 2014r. poz. 1182.,poz. 1662)”. Dokumenty bez takiej adnotacji będą usuwane bez rozpatrywania, a dane osobowe niszczone.